ANASAYFA | BİLGİ | HİZMETLER | FİRMALAR | DESTEK | İLETİŞİM

dergisi
OSB Yangın İhbar ve Ambulans
243 10 00
OSB BİLGİ SİTESİ
TÜRKAK tarafından akredite edilmiş, TC Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan yeterlilik belgesi almış BÇM Laboratuarı

BOSB ve BOSİAD'da 'Gurur Gecesi'

BTSO-250 ve İSO-500 Araştırması’na girmeyi başaran BOSB firmaları, görkemli bir törenle ödüllendirildi. BOSB ve BOSİAD'ın düzenlediği gece, sanayici ve iş adamlarını bir araya getirdi.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde (BOSB) faaliyet gösteren ve 2012 verileri doğrultusunda, firmalarıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın Bursa'daki 250 Büyük Firma Araştırması ile İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) 500 Büyük Firma Araştırması'na girmeyi başaran sanayici ve iş adamları ödüllendirildi. Meşelipark Sosyal Tesisleri'ndeki Caffee Siesta'da düzenlenen törende, araştırmalara dahil olan 52 firmanın temsilcileri gurur tablosu oluşturdu.

"MARİFET, İLTİFATA TABİDİR"

 

Yoğun ilginin gösterildiği gecenin açılış konuşmasını yapan Bursa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur, çok anlamlı bir ödül töreni düzenlediklerini söyledi. Aynı zamanda birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiğini de kaydeden Ali Uğur, "Marifet, iltifata tabidir diye bir söz vardır. Bu anlamda firmalarımızın başarılarının ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 2012 verilerine göre İSO'nun En Büyük 500 Firması arasında yer alan 15 firmamızın üretimden satışları toplam tutarı 18 milyar 323 milyon lirayı buluyor" diye konuştu. BTSO-250 Araştırması'na giren firmaların ciroları toplamının araştırma bazındaki 250 firmanın ciroları toplamının 3'te 1'ini oluşturduğunu da vurgulayan Uğur, "Bursa'nın 250 Büyük firmasının yaptığı toplam ihracatın yarısı bölgemizde faaliyet gösteren firmalar tarafından gerçekleştiriyor. Yine bu 250 firma arasındaki firmalarımızda toplam 29 bin 500 kişi çalışıyor" dedi. Verilerin, BOSB'un çok önemli bir üretim üssü konumunda olduğunu gösterdiğini de belirten Uğur, "Tüm bunlar; üreten, katma değer yaratan, ihracat yapan ve istihdam sağlayan firmalarımızın ödüllendirilmesi için yeterlidir. Bu münasebetle iki araştırmada da yer alan firmaları kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.

"öDÜLLER YORGUNLUĞUMUZU ALIYOR"


Gecenin bir diğer ev sahibi Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Faik Çelik de, BOSB Başkanı Ali Uğur’un "Marifet, iltifata tabidir" sözüne gönülden katıldığını ifade etti. Bir yandan üretirken diğer yandan da küresel pazardaki rakiplerle mücadele ettiklerinin altını çizen Faik Çelik, "Gerçekten yoruluyoruz. İşte bu ödüller de yorgunluğumuzu bir nebze olsun aldığına inanıyorum. BOSİAD olarak, bundan sonra sosyal aktiviteler yönünden bir araya gelmemize ön ayak olacağız. Sizleri her zaman yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Bu vesileyle, gerek BTSO'nun gerekse de İSO'nun listesinde yer alan bölgemiz firmalarını kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.

"SONUÇLARI DOĞRU OKUMALI"


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Remzi Topuk da ödül töreninde bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Bu tören, ticaret ve sanayi başkenti Bursa'nın potansiyelini ortaya çıkaran 250 Büyük Firma Araştırma'mızın sahiplenildiğini göstermektedir. 250 Büyük Firma Araştırması, şüphesiz kentimizin en büyük araştırmalarından biridir. 16 yıldır aralıksız gerçekleştirilen araştırma; Bursa'daki sektörlerin durumlarını, iniş ve çıkışlarını, yatırım ortamını ve gelişim kabiliyetlerini açıkça ortaya koymaktadır" diye konuştu. Bilginin teknoloji sayesinde ulaşılması kolay ancak üretilmesi zor bir kavram haline geldiğini kaydeden Topuk, "Bilgiyi kullanıp değere dönüştürebilenler bundan sonra kazananlar olacaktır. Bu anlayışla, 250 Büyük Firma Araştırması’nın sonuçlarının doğru okunması önemlidir. Diğer yandan geleceğe ilişkin tahmin yapmamıza olanak veren araştırmada yer almak, firmalarımız için prestij konusu olmuştur. Bugün burada sadece 250 Büyük Firma Araştırması’nda yer alanların değil Bursa’daki firmalarımızın rekabetçiliğini ve ulusal-uluslararası arenada yer alma arzusunu görerek yol almaktayız. Hep övündüğümüz Bursa'mızın girişimcilik ruhu, 250 firma ile tezahür ediyor, vücut buluyor. Bu vesileyle İSO ve BTSO Araştırması’na giren firmalarımızı performanslarından dolayı kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyorum. Kentimize kattıkları katma değer için de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

öDÜL TöRENİ…

OYAK Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. adına Hakan Tandoğdu, Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Gökhan Tunçdöken, Korteks Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Zeki Zorlu, Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. adına Umut özdeş, BİS Enerji Elektrik Üretim A.Ş. adına Osman Nuri Doğan, Coşkunöz Metal Form Makine Endüstri ve Ticaret A.Ş. adına Şükrü Tetik’e ödüllerini BOSB Başkanı Ali Uğur ve BOSİAD Başkanı Faik Çelik takdim etti.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. adına Zeki Zorlu, Beyçelik Gestamp Kalıp ve Oto Yan Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş. adına Nedim Çelik, Boyteks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Gökhan Hatinoğlu, Bosch Rexroth Otomasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Hasan Hasırcı, Major SKT Oto Donanım Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Başak Yegin ile Durmazlar Makina Sanayi ve Ticaret Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Livza Yılbirlik Yılmaz’a ödüllerini BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk verdi.

ÇEMTAŞ Çelik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Nuri özdemirel, Aygaz A.Ş. adına Ahmet Gürpınar, Trakya Cam Sanayii A.Ş. adına Fevzi Okumuş, Zorluteks Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. adına Zeki Zorlu, Harput Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti adına Ali Can Tutar ile BOSEN Enerji Elektrik Üretim A.Ş. adına Cemal Tuna’ya ödüllerini BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener verdi.

BPO-B.Plas-Plastic Omnium Oto. Plastik ve Metal Yan Sanayi A.Ş. adına Hasan Ayangül, Coşkunöz-MA Otomotiv Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Şükrü Tetik, Rollmech Automotive Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Erdoğan Demir, Ermaksan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Erol özkayan, COATS Türkiye İplik Sanayi A.Ş. adına Bülent Değirmencioğlu ile Baykal Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Tolga Oğsar’a ödüllerini BOSB Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Tuna takdim etti.

Coşkunöz Dış Ticaret A.Ş. adına Şükrü Tetik, Rudolf Duraner Kimyevi Maddeler Ticaret ve Sanayi A.Ş. temsilcisine, Tredin Oto Donanım Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Vecdi Eriş, Formfleks Yalıtım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına ömer Şanlı, Maysan Mando Otomotiv Parçaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Erdal Elbay ile Beltan Vibracoustic Titreşim Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Abdullah Saner’e ödüllerini BOSB ve BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Yiğit verdi.

Nuri Körüstan Makina Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Alp Körüstan, EMAŞ Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Sabriye Arslan, İNOKSAN Mutfak Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Emre Varlık, Ermaksan İç ve Dış Ticaret A.Ş. adına Erol özkayan, Sifaş Sentetik İplik Fabrikaları A.Ş. adına Memiş Koyuncu ile ÜÇGE Mağaza Ekipmanları Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Seçkin Yüksel’e ödüllerini BOSB ve BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Bayrak verdi.

Oytaş-Yıldız Uluslararası İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti adına Osman Yıldız, Kinteks Dokuma ve Boya Sanayii A.Ş. adına Haluk özçağatay, Dina/Vanelli Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Sefer Gezer, Soyiç İnşaat Nakliye Metal Geri Dönüşüm Sanayi Ticaret Ltd. Şti adına Ramazan Soyiç, Şahince Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Turgut Şahin ile Sinta Sanayi İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. adına Mehmet Yediler’e ödüllerini BOSB Denetim Kurulu ve BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İlker Oral takdim etti.

T.K.G. Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Tayyar Katrancı, FE-KA Otomotiv Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Ferit Karslıoğlu, Haksan Otomotiv Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş adına İbrahim Gülmez, Pakkens Yedek Parça ve Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Nurgül Çınar, Mega Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Sefer Gezer ile Güldoğan Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Nazif Emer’e ödüllerini BOSB Denetim Kurulu Üyesi Ahmet özenalp verdi.

Elele Döşeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Rüştü Yılmaz, Nergis Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Nejla Hapçıoğlu, EMARC-Çelik Otomotiv A.Ş. adına Nedim Çelik ile Pilot Taşıt Koltukları Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Mefkure Zümbülova’ya ödüllerini BOSB ve BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İhsan İpeker takdim etti.