Bursa Çevre Merkezi Bursa Çevre Merkezi
eDergi İstek Formu

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri

Değerli Sanayicimiz,

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TSE tarafından geliştirilen "Yeşil OSB Sertifıkasyon Sistemi" ile yeterliliği olan Organize Sanayi Bölgeleri belgelendirilecektir. Bu kapsamda hem OSB yönetimleri hem de OSB sınırlarında faaliyet gösteren firmaların su ve enerji yönetimi, paydaş ilişkileri, risk yönetimi, planlama, iklim değişikliğiyle mücadele vb. konularda sürdürülebilir politikalar geliştirmesi hedeflenmektedir.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi olarak; Yeşil OSB Belgelendirmesine ilişkin birinci aşama ön kriterleri için yapmış olduğumuz başvurumuz onaylanmış ve ikinci aşama olan performans göstergelerinin değerlendirilmesi aşamasına geçmiş bulunmaktayız.

Bu kapsamda; Enerji Yönetimi ve Verimliliği, Sera Gazı Emisyonları ve Sera Gazı Azaltımı, Su Yönetimi ve Verimliliği konularında 14-15 Aralık 2023 tarihlerinde Bursa Organize Sanayi Bölgesi Çok Amaçlı Salonda eğitim düzenlenecektir.

Firmanızdan katılım sağlayacak (en fazla 2) personeliniz  için eğitim kaydını  https://bit.ly/3sRZRpX linkinden 11.12.2023 Pazartesi gününe kadar yapmanızı ve katılımınızı rica ederiz.