HEP İLERİYE BAKARAK, DURMADAN ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ…

Çok değerli Sinerji okurları,
 
Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Kısa süre sonra 2022 yılı da tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak.
 
Geriye dönüp bakıldığında 2022 yılıyla ilgili belki de hatırlanacak en önemli konular, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşla birlikte, global ekonomide yaşanan yüksek enflasyon ve piyasalardaki durgunluk olacak.
 
Dünyada bunlar yaşanırken biz Türk iş dünyası ve Bursa sanayicileri olarak hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadık. Bu yaklaşımla da hep ileriye bakarken üretmeye, ihracat yapmaya, istihdam sağlamaya, kısaca ekonomik faaliyetlerimize devam etmeye özen gösterdik ve üçüncü çeyrekte yüzde 3.9 büyüdük.
 
Bursa Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak da 60. yılımızı geride bırakmış olmanın memnuniyetiyle bütün faaliyetlerimizi bu açıdan bakarak sürdürüyoruz.
 
Geride bıraktığımız günlerde Türkiye’nin ilk organize sanayi bölgesi olan Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nin 60’ıncı, BOSİAD’ın ise 10’uncu kuruluş yıldönümü görkemli bir gece ile kutlandı.
 
8-10 Kasım tarihlerinde dünyanın otomotiv devleri Bursa OSB’nin ev sahipliğinde kentimizde buluştu. 4. Automotive Meetings’te 7 bin ikili iş görüşmesi gerçekleştirilirken, iş görüşmeleri rekor seviyeye ulaştı ve otomotivin geleceği Bursa’da şekillendi.
 
BTSO tarafından 2021 yılı verileriyle açıklanan Bursa’nın 250 Büyük Firması araştırmasında Bursa OSB’de faaliyet gösteren firmalar ağılıklarını bir kez daha hissettirdiler. Bursa’nın 250 Büyük Firması arasında Bursa OSB’de faaliyet gösteren 45 firmamız yer aldı. Bu başarılarından dolayı Bölgemiz firmalarını bir kez daha kutluyorum.
 
Yine bu dönemde sosyal faaliyetlere de devam ederken Bölge firmalarımız arasındaki geleneksel futbol turnuvamızı gerçekleştirdik. Turnuvamızda Korteks yedinci kez şampiyon olurken, ikinciliği Rudolf Duraner, üçüncülüğü de Marelli Mako elde etti. Zorluteks ise en centilmen takım oldu. Sporun dostluk olduğunu gösteren şampiyonları ve turnuvaya katılan bütün takımları tebrik ediyorum.
 
Yazının başlangıcında bir yılı daha geride bırakıyoruz demiştim. Evet, bir yıl geride kalırken yeni bir yıl başlayacak…
 
Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken yeni yılda sağlık ve mutlulukla işlerinizde başarılar temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 
Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

Başkan
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri