ÇALIŞIYOR, ÜRETİYOR, DURMUYORUZ…

Çok değerli Sinerji okurları,

Zaman hızla geçiyor. 2021 yılından devreden pandemi ve bazı sıkıntılara, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın eklenmiş olmasına rağmen, 2022’nin ilk yarısını tamamladık bile.

Sanayi kesimi de memleket sevdasıyla bu dönemde durmadan çalıştı, üretti, istihdama ve ihracata devam etti. Global ekonomiden kaynaklı bazı zorluklar elbette var ama biz hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmıyoruz. Tek bildiğimiz iş olan üretime, istihdama, ihracata bundan sonra da devam edeceğiz.

Nitekim 2021 yılı verileriyle bu yıl da Türkiye’nin dev sanayi kuruluşları arasında Bölgemizden 11 üyemiz yer aldı. Hepsini ve bu dönemde çarklarının döndürme gayreti içinde olan sanayicilerimizi gönülden kutluyorum.

Biz Bursa OSB yönetimi olarak da çalışmalarımızı durmadan aralıksız sürdürüyoruz.

Dergimizin içeriğinde okuyacağınız üzere, sanayide yeşil dönüşümün temel taşı olacak Yeşil Mutabakat’ın bilinmeyen yönlerini üyelerimize anlattık; bir taraftan üniversite-sanayi iş birliğini gündemde tutarken diğer yandan Bölgemiz sınırları içinde bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 40. Mezuniyet Töreni’nde gençlere ‘yanınızdayız’ mesajı verdik, hatta onlarla birlikte kep attık; Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü ve Yönetim Kurulu Bursa’da ağırladık; 8-10 Kasım’da dünya otomotivinin devlerini yine Bursa’da ağırlayacağız.

Biliyoruz ki; en öncelikli yapmamız gereken konu çalışmak, çalışmak ve hep çalışmaktır. Diğer bir konu da birlik ve beraberliğimizdir. Bu iki husustan taviz vermeye de hiç niyetli değiliz.

Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken sağlık ve mutlulukla işlerinizde başarılar temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 
Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

Başkan
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri