MİLLETÇE BAŞIMIZ SAĞOLSUN…

Çok değerli Sinerji okurları,
 
Dünya genelinde uzun süren pandemi ile global ekonomik sıkıntıların ardından ülke olarak 2023 yılına büyük umutlar ve yeni hedeflerle girmiştik.
 
Yeni yılın Ocak ayını üretim artışları ve bilhassa ihracat yönüyle rekorlarla kapatırken, 6 Şubatta yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilimizde yıkıma sebep olan depremler ülkemizi yasa boğdu.
 
Öncelikle depremlerde kaybettiğimiz kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
 
Milletçe başımız sağolsun.
 
Bursa Organize Sanayi Bölgesi olarak deprem haberlerinin ulaştığı andan itibaren bölgeye ilk etapta toplam 9 TIR dolusu ihtiyaç malzemesi, 1 TIR su ve birer TIR ile de 2 adet ekskavatör gönderdik.
 
Ayrıca, Deprem bölgesine bir araç 6 personelden oluşan BOSB İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibimiz de bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katıldılar.
 
Bu acı ve yarayı hep birlikte sarma gayretimize destek olan tüm sanayicilerimize katkıları nedeniyle şükranlarımızı sunuyorum.
 
BOSB ve BOSİAD olarak AFAD ile koordineli çalışmalarımız devam ediyor.
 
Ülkemiz ekonomisi için önem arz eden deprem bölgesindeki illerde ekonomik faaliyetlerin ve üretimin devam edebilmesi amacıyla OSBÜK tarafından başlatılan OSB’ler arası eşleşmede, Bursa OSB olarak biz de Adıyaman Besni OSB’ye yardım ile görevlendirildik.
 
Diğer taraftan ülkemizin büyük kısmı gibi Marmara Bölgesi’nin depremselliğini göz önünde bulundurarak Bölgemiz içindeki firmalarımıza yönelik yangın ve deprem tatbikatları ile ilkyardım eğitimlerimizin yanı sıra uzun yıllardan bu yana devam eden bilgilendirme toplantılarını sürdürüyoruz.
Bölge sanayicileri olarak üretmekten istihdama ve ihracata kadar elimizden her şeyi yapmaya yönelik kararlılığımızla Allah ülkemize bir daha böyle bir acı yaşatmasın diyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken işlerinizde başarılar temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 
Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

Başkan
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri