Giriş Tarihi: 22 Ocak 2022

    TEİAŞ Türkiye Elektrik İletim A.Ş. tarafından 21 Ocak 2022 tarihinde internet sitesinde yapmış olduğu duyuruda “Ağrı ili Gürbulak ilçesi doğalgaz boru hattı arızası nedeniyle Doğalgaz Kombine Çevrim Santrallerine gaz kısıntısı uygulanacağından, elektrik arz talep dengesinin sağlanması maksadıyla gerek iletim sistemine gerek ise dağıtım sistemine bağlı mesken ve ticarethane harici kullanıcılara program dahilinde kısıntı uygulanacaktır. Hangi kullanıcılara kısıntı uygulanacağı ve kısıntı miktarı ile ilgili, Dağıtım Şirketleri ve Teşekkülümüz tarafından bilgilendirme yapılacaktır.” bilgisi bulunmaktadır.
    22.01.2022 günü saat  13:45‘te Kuzeybatı Anadolu (Sakarya) Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü tarafından sözlü olarak telefon ile verilen şifahi bildirime istinaden;

24.01.2022     Pazartesi      00:00-24:00 arası (24 saat),
25.01.2022     Salı                00:00-24:00 arası (24 saat),
26.01.2022     Çarşamba     00:00-24:00 arası (24 saat)

olmak üzere tüm OSB firmalarında toplam 72 saat elektrik kısıntı/kesintisi yapılacağı ifade edilmiştir. Elektrik enerjisinin kullanımında bildirime uyulmaması halinde TEİAŞ Genel Müdürlüğü Milli Yük Tevzi Dairesi Başkanlığı Kuzeybatı Anadolu (Sakarya) Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü tarafından enerji kesintisi uygulanacağı ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından OSB’ye cezai yaptırım uygulanabileceği bildirilmiştir. Kısıntı/kesinti süreleri içerisinde firmanızın aydınlatma ve güvenlik hizmetlerinin karşılanabilmesi için firmanızı besleyen hatta enerji olacaktır. Ancak elektriğin üretim amaçlı kullanılması durumunda firmanızın bağlı olduğu hattın enerjisi kesilecek olup aynı hattan enerji alan diğer firmaların mağduriyetine neden olunacak ve kesinti süresi boyunca tekrar elektrik verilmeyecektir. Bu nedenle oluşacak her türlü kayıp ve hasardan kurala uymayan işletmeler mesul olacaktır.  
    Kesinti zamanları ve sürelerinde değişiklik olması durumunda ayrıca bilgilendirme yapılacağını bilgilerinize sunar, gereğini önemle rica ederiz.

 

Elektrik Kesintisi ACİL
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri