Giriş Tarihi: 04 Eylül 2023

T.C. Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Doğal Gaz Toptan Satış Daire Başkanlığı’nca Web sitelerinde yayınlanan 2023 Yılı Eylül Ayı Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi ve detayına istinaden ve Bölgemizin uygulama şekline göre, BOTAŞ'tan doğal gaz satın alan Organize Sanayi Bölgemizin 2023 Eylül ayı doğalgaz tüketiminin faturalandırılmasının hesaplanma metodu Bölgemiz katılımcıları için yıllık toplam tüketimlerine bağlı olarak  aşağıdaki Tabloda belirtilmiştir.

2023 Yılı Doğalgaz birim fiyatları ve değişim oranları

 

Kademe2 GRF: Altın, Alüminyum, Bakır, Bor, Çinko, Demir/Çelik, Gümüş, Krom ve Kurşun üretimi ile Petrol Rafinerisi ve Petrokimya sektörlerinde faaliyet gösterenler.

 

Ekmek üreticisi olduğunu belgeleyen Ekmek Üreticilerine işbu Tarife'de yer alan Elektrik Üretimi Amacı Dışındaki Kullanım için geçerli olan Kademe-1 fiyatı uygulanacaktır.

 

Bu fiyatlara Katma Değer Vergisi (KDV) ilave edilecektir. Doğalgaz birim fiyatına Sistem Kullanım Bedeli, ÖTV ve Dağıtım bedelleri dahildir.

 

Fiyat kademelerinin belirlenmesinde katılımcıların 2022 yılı doğalgaz fiili tüketimleri esas alınacaktır. 2023 yılı için verilen doğalgaz tüketim taahhütleri dikkate alınmayacaktır.

Resmi kayıtlı İbadethane ve Cemevleri için geçerli olan doğal gaz toptan satış fiyatı SKB, ÖTV ve KDV hariç 4,080634 TL/Sm3 ’tür (0,38351823 TL/Kwh).

 

Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri