Giriş Tarihi: 20 Haziran 2022

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) ve BOSİAD’ın katkılarıyla gerçekleştirilen Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mezuniyet töreninde, geleceğin sanayicileri diplomalarını  Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz ile bölge sanayicilerinin elinden aldı.

Sanayi ve okul işbirliğinin artırılmasına yönelik faaliyetlerine devam eden Bursa OSB, gelecekte Türkiye’nin üretiminde ve gelişiminde söz sahibi olacak öğrencilerle de bir araya gelerek yakın ilişkiler kuruyor.

Bursa’nın köklü liselerinden olan ve bu yıl 40’ıncı yılına giren Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mezuniyet törenine Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz, BOSİAD Başkanı Rasim Çağan, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfeçi, Lise Müdürü Ömer Pınarlı, öğretmenler, bölge sanayiciyicileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

“GENÇLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) ve BOSİAD’ın katkılarıyla gerçekleştirilen  pilav günü ve mezuniyet töreninde konuşan Başkan Hüseyin Durmaz, Türkiye’nin umutlu yarınlarının teminatı vizyonu geniş gençlere bağlı olduğunun altını çizerek, “Gençler çok iş düşüyor sizlere, kavga etmeyin. Fakir bir vatanda yaşamak istemeyeceğinizi biliyorum. Ben de istemiyorum ama bu vatanımız zengin ve çok güzel. Hepimiz birinci sınıf insanız. Başka bir ülkede ise birinci sınıf değiliz ve kaçıncı sınıf olacağımız da belli değil. Bu bağlamda öğrencilerimize 4 yıl emek veren yetişmeleri için canını dişine takarak çalışan öğretmenlerimiz ellerinden geleni yaptı. Belli bir seviyeye gelen gençlerimiz artık bu vatanın en güzel, en iyi refah seviyesine gelmesi için çalışacak inşallah. Geleceğin sanayicileri, öğretmenleri, mühendisleri yolunuz açık olsun” diye konuştu.

“ARADIĞIMIZ ELEMAN OLUN”

Programda konuşan BOSİAD Başkanı Rasim Çağan da, “Sanayicilerimizin destekleriyle çok sayıda liseyle bir çok işbirliği yaptık. Bir projeyi yürüterek hayata  geçirdik. Ben inanıyorum  bu okullarımızdan sizler ara eleman değil, aradığımız eleman olarak yetişeceksiniz. Sizlerle beraber olduğumuz için mutluyuz. Başarılar diliyorum” dedi.

“BU OKULUN AYRI BİR SORUMLULUĞU VAR”

Mezuniyet töreninde konuşan Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfeçi ise “40 yıldır Bursa ve Türkiye sanayisine kalifikasyonu yüksek insan gücü yetiştiren okulunuzun adı, Mustafa Kemal Atatürk’ten geliyor. Siz yarın Atatürk Liseliler olarak anılacak ve adlandırılacaksınız. Bu okulun ayrı bir sorumluluğu olduğu kanaatindeyim” derken, mezuniyet programını organize eden Bursa OSB yönetimine teşekkür eden Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Pınarlı da, Başkan Hüseyin Durmaz ve OSB üyelerinin her zaman yanlarında olduklarını desteklerini esirgemediklerini söyledi.

Mezuniyet töreni Bursa OSB’nin mezun olan öğrencilere hediye çeki takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

GELECEĞİN SANAYİCİLERİ DİPLOMALARINI BAŞKAN DURMAZ’IN ELİNDEN ALDI
GELECEĞİN SANAYİCİLERİ DİPLOMALARINI BAŞKAN DURMAZ’IN ELİNDEN ALDI
GELECEĞİN SANAYİCİLERİ DİPLOMALARINI BAŞKAN DURMAZ’IN ELİNDEN ALDI
GELECEĞİN SANAYİCİLERİ DİPLOMALARINI BAŞKAN DURMAZ’IN ELİNDEN ALDI
GELECEĞİN SANAYİCİLERİ DİPLOMALARINI BAŞKAN DURMAZ’IN ELİNDEN ALDI
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri