Giriş Tarihi: 05 Ekim 2022

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2021 yılı verileriyle açıklanan Bursa’nın 250 Büyük Firması araştırmasında Bursa OSB’de faaliyet gösteren firmalar ağılıklarını bir kez daha hissettirdiler.
 
Bursa’nın 250 Büyük Firması arasında Bursa OSB’de faaliyet gösteren 42 firma bulunuyor.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, “Türkiye’nin ilki ve her zaman örneği olan Bölgemiz ve bölgemizde yer alan firmalar üretim, yaratılan katma değer, ihracat ve istihdamla da Bursa ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bursa’nın 250 Büyük Firması Araştırmasının sonuçları bunu bir kez daha göstermiştir” dedi.
 
Bursa OSB Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Bursa OSB’de faaliyet gösteren 42 firma, Bursa’nın 250 Büyük Firmasının toplam cirosunun yüzde 26’sını elde ediyor.
 
----- Bursa ihracatının yüzde 50’si Bursa OSB’den -----
 
Bursa OSB’de faaliyet gösteren 42 firma, Bursa’nın 250 Büyük Firması tarafından yapılan toplam ihracatın yüzde 37’sini, üretimden satışların yüzde 31’ini gerçekleştiriyor.
 
----- Durmaz: “Firmalarımızı kutluyorum” -----
 
Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, Bursa’nın 250 Büyük Firması arasında yer alan Bursa OSB firmalarını ve İlk 250 Firma Araştırması’nda yer alan diğer bütün şirketleri kutladığını belirtirken, “Fabrikalarımız durmadan çalışmaya, üretmeye devam ediyor ve ekonomimize katkı anlamındaki hassasiyetimiz bundan sonra da devam edecektir” şeklinde konuştu.
 

Bursa’nın 250 Büyük Firması’nda Bursa OSB Ağırlığı…
Bursa’nın 250 Büyük Firması’nda Bursa OSB Ağırlığı…
Bursa’nın 250 Büyük Firması’nda Bursa OSB Ağırlığı…
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri