Giriş Tarihi: 23 Ocak 2024
  • BURSA OSB YEŞİL OSB TETKİKİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI…
  • BURSA OSB ÇEVRE HASSASİYETLERİNİ YEŞİL OSB BELGESİYLE TAÇLANDIRIYOR…

Ülkemizin ilk ve örnek organize sanayi bölgesi olan Bursa OSB yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Bursa OSB, Bursa’nın ilk yeşil OSB’si olmak için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında TSE Muayene Gözetim Merkezi Başkanlığı’nın Yeşil OSB Tetkikini başarıyla tamamladı.

TSE Muayene Gözetim Merkezi Başkanlığı’nın denetçileri Hilal Gökçen Baran ile Kadir Eken iki gün süren saha denetimlerinde, OSB’deki atık sularının tümünün arıtılması, OSB’nin Sıfır Atık Belgesine sahip olup olmadığı, OSB’de enerji üretim kaynağı olarak kömür kullanılıp kullanılmadığı, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlikle ile ilgili konuları izlemek ve yönetmek için organizasyonel yapıda bir birimin kurulup kurulmadığı gibi çalışmalar incelendi.

Denetlemede ayrıca Bursa OSB’deki firmaların ihracattan istihdama, doluluk oranından teknoloji altyapı durumuna kadar farklı kriterler değerlendirildi.

Denetleme sonrası açıklama yapan ve Bursa OSB olarak yıllardır çevre hassasiyetlerine büyük özen gösterdiklerini ifade eden Bölge Müdürü Osman Yıldırım, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türk Standardları Enstitüsü Yeşil OSB Belgelendirme Rehberi kapsamında hazırlandığımız denetimi başarıyla tamamladık. Ülkemizin ilk ve her zaman örnek durumundaki bölgesi olan Bursa OSB Yeşil OSB Belgesini en kısa zamanda Bursamıza kazandırarak yıllardır sürdürdüğümüz çevre hassasiyetlerimizi bu kez Yeşil OSB unvanıyla taçlandırmış olacağız” dedi.

 

BURSA OSB YEŞİL OSB TETKİKİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI
BURSA OSB YEŞİL OSB TETKİKİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri