Giriş Tarihi: 22 Haziran 2016

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) ve Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (BOSİAD) birlikte verdiği iftar yemeği Bursa protokolü ve iş dünyasını bir araya getirdi.

BURSA - Sheraton Bursa Hotel’de gerçekleştirilen iftar programına; Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanvekili Mehmet Özyalçın, Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz, Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Fırat Emiroğlu, Bursa OSB ve BOSİAD yönetimleri ile sanayiciler ve eşleri katıldı.

Programın açılışında söz alan BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Oral, ülkemizin yaşadığı bu zorlu dönemden çıkabilmek adına toplumun her kesimine görevler düştüğünü söyledi. İlker Oral, “Biz sanayicilere düşen görev de daha çok çalışmak, daha çok üretmek. Bunu yerine getirdiğimizi de son büyüme rakamları gösteriyor.  Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,8 ile beklentilerin üzerinde büyüme kaydetti. Türk ekonomisi, küresel büyüme ve ticarete ilişkin tedirginliklerin sürdüğü son dönemde büyümesini sürdürerek, tüm Avrupa ülkelerini geride bıraktı. Ve kesintisiz büyümesini 26'ncı çeyreğe taşıdı. Ülkemizde yaşanan terör olayları, komşularımızla yaşanan sorunlar son bulduğunda Türkiye'nin önünde kimsenin duramayacağına inanıyorum. Hükümetimizin gerçekleştireceği yapısal reformlarla da geleceğimizin daha aydınlık olacağını düşünüyorum” dedi.

Durmaz, “İlklerin OSB’si imrenilsin istiyoruz, kıskanılsın değil”

BOSB’un, bu sene 55’nci yılını kutlayacağını hatırlatan Hüseyin Durmaz ise “Öncelikle Ramazan ayının şehrimize, ülkemize ve İslam dünyasına hayırlar ve bereket getirmesini dilerim. Katıldığınız için çok mutluyuz. İlklerin OSB’si imrenilsin istiyoruz, kıskanılsın değil. İnşallah bu sene 6 Kasım’da 55’nci yılımızı kutlayacağız. Bu kapsamda 3-4 tane projemiz var. Bunların temellerini inşallah hep birlikte atacağız. BOSB’un bugünlere gelmesinde emeği olanlara teşekkür eder, hayatta olmayanlara da rahmet dilerim. Düzenlediğimiz bu iftar programının da hayatta olmayanların büyüklerimizin ruhlarına hediye eyledik, inşallah kabul olunur” ifadelerini kullandı

Ödünç, “Bu güzel ayda kazandıklarımız bir ömür boyu sürsün”

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç de, “Bursa şehrini ayakta tutan, ona güç ve kuvvet veren, hem bulundurdukları istihdamla hem de dinamizmiyle kentimize fayda sağlayan işadamlarımız ve iş kadınlarımız ile diğer davetlileri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bu güzel iftar sofrasında bizleri konuk eden BOSB ve BOSİAD’a teşekkür ederiz. Bu güzel ayda kazandığımız alışkanlıkların bir ömür boyunca, 12 ayda da sürmesini temenni eder saygılar sunarım” şeklinde konuştu.

Küçük, “Bursa’nın hamleci yönüne şahit oldum”

Bursa’nın hamleci yönüne şahit olduğunu söyleyen Vali İzettin Küçük de, “Ramazanın Bursa’mıza, ülkemize ve tüm dünyaya barış ve esenlik getirmesini diliyorum. Bursa’ya gelirken az çok bilgim vardı ama az bilgim varmış, bunu gelince anladım. Bursa’yı medeniyetimizin yeşerdiği bir yer olarak bilirdim ki şüphesiz böyle ama bir de buna ek olarak Bursa’nın hamleci yönüne şahit oldum. Pek çok ilki gerçekleştirmiş. Bursa tarihi görkemiyle yaşatan bir şehir olmakla birlikte Enerjisiyle, potansiyeliyle hamleci yanıyla gücüyle yarınları da inşa eden bir şehir” dedi.

Vali Küçük, “Teknosab önemli bir hamle”

Bursa’da yapılması planlanan Teknosab’ın önemli bir hamle olduğunu belirten Vali Küçük, “Bütün sıkıntılara rağmen, sınırlarımızdaki problemlere, terörün hain saldırılarına rağmen Türkiye yüzde 4,8 büyüme gerçekleştirmiş durumda. Tahminleri ve beklentileri aşan bir rakam. Çünkü iş adamlarımız gece gündüz ellerinde çanta yeni pazar arayışlarındalar. Tüm zorluk ve darlıklara rağmen büyük bir enerjiyle nereye malımızı satar, ne üretirimin peşindeler. Bursa'da yapılması planlanan Teknosab da bu anlamda önemli bir hamledir. Bir süredir ekonomimizde devam eden patinaj durumu bu gibi ileri teknoloji, katma değerli ürünler ve inovasyon ile aşabiliriz. Bu da Bursa'dan çıkacaktır. Çünkü Bursa'da o maya, o güç var” diye konuştu.

Konuşmaların ardından söz alan Bursa İl Müftü Yardımcısı İsmet Ataç da, “Ramazan’ın manevi hayatımıza katkısı” başlıklı bir konuşma yaptı. Konuşmasının ardından BOSİAD Başkanı Oral Ataç’a günün anısına bir plaket takdim etti.

Bursa protokolü ve iş dünyası iftarda buluştu
Bursa protokolü ve iş dünyası iftarda buluştu
Bursa protokolü ve iş dünyası iftarda buluştu
Bursa protokolü ve iş dünyası iftarda buluştu
Bursa protokolü ve iş dünyası iftarda buluştu
Bursa protokolü ve iş dünyası iftarda buluştu
Bursa protokolü ve iş dünyası iftarda buluştu
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri